Przewodnik użytkownika

Przegląd

Ten przewodnik użytkownika wyjaśnia główne pomysły MovieStarPlanet. 

Na MovieStarPlanet otrzymujesz osobistą, wirtualną movie star której używasz w filmach, pokojach rozmów oraz grach.

Twoja movie star zarabia dla Ciebie Fame oraz StarCoins (wirtualne pieniądze na MovieStarPlanet) podczas Twojego uczestnictwa w wirtualnym świecie MovieStarPlanet.

StarCoins są zarabiane kiedy inni użytkownicy oglądają Twoje opublikowane filmy, kiedy Ty oglądasz i oceniasz filmy innych oraz kiedy grasz w gry w pokojach rozmów.

Twoja movie star zaczyna na poziomie 0, i kiedy zarabiasz Fame podnosisz ten poziom. Każdy nowy poziom daje dostęp do nowych animacji oraz dostęp do pokoi rozmów przeznaczonych dla movie stars z wyższym poziomem.

StarCoins mogą być użyte w sklepach żeby kupić ubrania, kostiumy, animacje, tła filmowe, muzyczne tła filmowe oraz rzeczy dla domu Twojej wirtualnej movie star.

Rozpoczęcie

Rozpoczynasz utworzeniem Twojej osobistej movie star poprzez kliknięcie przycisku Nowy Użytkownik na stronie startowej MovieStarPlanet. Kiedy już to zrobisz otrzymujesz konto, którego możesz użyć do logowania się na MovieStarPlanet w przyszłości.

Utworzenie konta jest bezpłatne i dostępne dla każdego.

Filmy

Nowy film zostaje utworzony poprzez kliknięcie przycisku "Nowy Film" w dziale Kreatywność.

Pierwszy krok w utworzeniu filmu jest wybranie do 6 movie stars które wystąpią w Twoim filmie. Możesz wybrać swoją własną movie star, movie stars Twoich przyjaciół oraz kilka dodatkowych. Wszystkie movie stars które wybrałeś są ustawione w kolejce i z tego rzędu możesz wybrać i zmieniać ubrania każdej movie star. Ubrania, z których możesz wybierać są ubraniami z osobistej szafy każdej movie star.

Utworzenie treści filmu

Kiedy już skończysz z wybieraniem movie stars, ukazuje się Studio Filmowe. Tutaj reżyserujesz każdą scenę, wprowadzając tekst w dymek oraz wybierając animacje.

Proszę zwróć uwagę na pasek czasowy umieszczony na dole. Pasek czasowy jest używany do zmieniania i zarządzania czasem w każdej scenie, tak żeby łatwo było określić gdzie każda movie star powinna się znajdować oraz co każda movie star powinna robić w określonym czasie.

Ukończenie filmu

Kiedy film jest ukończony, możesz go opublikować poprzez kliknięcie przycisku  "Wyślij do przyjaciół".

Po opublikowaniu filmu nie można już wprowadzić do niego żadnych zmian. Zauważ również, że nikt nie może obejrzeć Twojego filmu dopóki go nie opublikujesz, więc nie możesz zarabiać Fame ani StarCoins za film dopóki go nie opublikujesz.

Przyjaciele

Żeby nawiązać nowe przyjaźnie możesz wyszukiwać przyjaciół wpisując dany nick w wyszukiwarce, która jest dostępna w zakładce "Przyjaciele" w menu głównym.

Kiedy Twoi przyjaciele są aktywni na MovieStarPlanet, ich aktywność ukazuje się w zakładce dostępność przyjaciół na dole ekranu. Tu możesz również rozmawiać ze swoimi przyjaciółmi.

Chmurka "Co teraz robisz"

Chmurka "Co teraz robisz" jest umieszczona po lewej stronie ekranu na MovieStarPlanet. Tam możesz napisać co teraz robisz albo co myślisz. Kiedy klikniesz zapisz, wszystkim Twoim przyjaciołom ukaże się ta wiadomość. Dodatkowo, możesz także dodać swojej movie star animację albo wyraz twarzy, które pomogą Ci zilustrować Twoją wiadomość albo emocje, które Ci towarzyszą podczas wysyłania tej wiadomości.

Pokoje rozmów i gry

W sekcji  chat dostępnych jest wiele pokoi rozmów. Oprócz chatów, "Gra plaża" oraz "Quiz Cafe" oferują gry i quizy które gracze mogą użyć aby wygrać StarCoins.

Sklepy

W rejonie Zakupy możesz odwiedzać różne sklepy gdzie możesz kupić różne ubrania, nowe rzeczy dla Twojego pokoju, tła dla filmów oraz nową muzykę dla Twoich filmów

Możesz także pójść do Szkoły Aktorskiej i zakupić lekcję aby nauczyć się nowych ruchów (animacji). Animacje możesz wykorzystać w swoich filmach, oraz w chmurce "Co teraz robisz" oraz w pokojach rozmów.

Mój pokój oraz zmiana ubrań

W swoim pokoju możesz wyświetlić wszystkie swoje ubrania oraz wszystkie inne rzeczy które zakupiłeś w sklepach, tak żeby Twoi znajomi i inni mogli zobaczyć je w Twoim profilu publicznym.

W pokoju Zmień Ubrania możesz zmieniać rzeczy które masz na sobie. Możesz wybierać ze wszystkich rzeczy które zakupiłeś.

Księga Gości

Każda movie star posiada Księgę Gości, w której inne Gwiazdy Filmowe mogą pisać wiadomości oraz życzenia.